Forum Festin teemana on muoti, tyyli ja hyvinvointi. Luvassa on tyyliasiantuntijoidemme ja vaikuttajien inspiroivia muotivinkkejä. Pääsemme viettämään myös liikkeidemme merkkipäiviä ja tarjoamaan kampanjaviikonloppuna huikean 2 tunnin pysäköintiedun.
Riikka Uusitalo on radiokanavilta tuttu pitkän linjan Forum-lähettiläs. Riikka tuntee Forumin kuin omat taskunsa ja hänen somesisältöjään nähdään viikottain Forumin Instagramissa. Riikka juontaa Forum Festin aloituspäivän ja viikonlopun. Torstaina Forum Fest -tiimiiä vahvistaa tuttu juontajakasvomme, näyttelijänä ja rohkeana heittäytyjänä tunnettu Jane Hölsö. Juontajamme kiertävät kauppakeskuksessa kertoen kevään parhaat tuotevinkit liikkeistämme ja heidät tapaa myös ohjelma-alueella 0-kerroksessa tyyliohjelmiemme parissa.

Me kaikki osaamme pukeutua, mutta haluaisitko oppia rakentamaan lookin? Ammattistyslisti Pinja Kuivalainen antaa pukeutumisvinkkejä maksuttomissa 10 minuutin pikatapaamisissa tapahtuma-alueella 0-kerroksessa. Pisteelle on koottu ajankohtaisia asukokonaisuuksia ja asusteita, joita pääsee sovittamaan. Jos ihastut lookkiin, löytyvät tuotteet ihan vierestä Forumin liikkeistä. Pinjan vinkeillä hiot tyylisi viimeistellyksi helposti ja nopeasti. Saat uusia ideoita, millaisilla asukappaleilla päivität näppärästi tyylisi kevääseen ja kesään.
Stylist Speed Dating, 0-krs tapahtumapisteellä:
to 3.4. klo 16.30-17:30
pe 4.4. klo 16.30-17:30
la 5.4. klo 14:30-15:30

Tämä ikoninen duo sukeltaa muodin, oman tyylin löytämisen ja tämän hetken kuumimpien trendien pariin. Muotikatsauksen tarjoavaa livepodcastia pääsee seuraamaan 0-kerroksen tapahtuma-alueella Normalia vastapäätä.

Forum Fest -perjantaina 4.4. on luvassa herkullisia juhlia, kun Joe & the Juice avaa Forumiin ja Manskun Mäkkäri juhlii 40-v synttäreitä.
Tätä on odotettu – there is a new Joe in town! Joe & the Juice saapuu Forumiin ja juhlii avajaisia perjantaina. Klo 14:00 – 18:00 kahvilassa soittaa DJ ja 100 ensimmäiselle asiakkaalle tarjolla ilmainen tuote (kahvi, mehu tai powershake).

40-vuotismerkkipäiväänsä viettävä Manskun Mäkkäri kutsuu asiakkaat juhlimaan. Ohjelmassa klo 11-15 ravintolan alasalissa ongintaa, jonka palkintoina Mäkkäri-aiheisia palkintoja. Luvassa myös jälkkäreiden maistatusta. Klassikko Big Mac -ateria on kampanjatarjouksessa 8,50 € ja kaikki limut 1 € (tarjoukset ovat voimassa molemmissa Forumin Mäkkäreissä.

Onko suunnitteilla isompia ostoksia esimerkiksi sisustuskapoistamme tai Gigantista? Hurista paikalle autollasi. Tarjoamme 2 tunnin pysäköintiedun EuroParkin P-CityForumissa. Kun shoppailet vähintään 80 eurolla meillä Forumin liikkeissä, kahviloissa tai ravintoloissa, olet oikeutettu kertaluontoiseen 2 h pysäköintietuun saman asiointikerran aikana.
Hyvitys rekisteröidään esittämällä kuitit Forumin Infopisteellä kauppakeskuksen 2. kerroksessa (aukioloajat ke-pe klo 10-20, la klo 10-19, su klo 12-18). Tarjoamme yhden 2 h pysäköintiedun per pysäköintikerta. Jos pysäköit enemmän kuin 2h, ylimenevä osuus tulee maksaa itse. Ohjeet pysäköintiedun hyödyntämiseen TÄÄLLÄ.

Forum Festin ajan koko kauppakeskus on somsitettu kampanjaväreihin. Useassa kerroksessa voit löytää itsesi Suomen suurimpien selfiepeilien heijastuksista. Coca-Cola saapuu myös Forum Festiin jakamaan juomia keskiviikosta lauantaihin (juomia rajoitettu erä per päivä). Katso kaikki tarjoukset etusivulta ja kokoa ostolistasi. Lisää keväisiä tarjouksia paikan päällä liikkeissä.

Lataa maksuton Forum-sovellus AppStoresta tai GooglePlay -kaupasta ja olet meillä kuin kotonasi ympäri vuoden. Sovelluksessa myymäläinfot, kauppakeskuksen uutiset, navigointi sekä liikkeiden, kahviloiden ja ravintoloiden etuja.
Tervetuloa Forumiin!